Kiekviena terasa savita, todėl jos konstrukcija turi didelę reikšmę. Ar bus keli lygmenys? Ar numatyti laiptai ir turėklai? Kuo sudėtingesnis statinys, tuo svarbiau pasirinkti geriausiai tinkančius sraigtus.

Itin reikšminga vieta – kuo labiau kinta drėgmė ir temperatūra, tuo smarkiau plečiasi ir traukiasi konstrukcija, didėja apkrova. Pavyzdžiui, pakrantės regionuose reikia didesnio atsparumo korozijai nei toliau nuo jūros esančiose teritorijose. Beje, koroziją gali paspartinti ir miestų tarša.

20 m2 terasa statoma maždaug taip pat kaip ir 200 m2 dydžio, tačiau kartu su erdve smarkiai auga ir apkrovos. Stiprėja visi konstrukcijoje susidarantys judesiai, taip pat sraigtų apkrova, todėl didesniems paviršiams rinkitės tvirtesnius sraigtus.

Jei terasai naudojama egzotiška mediena, būtina atlikti paruošiamąjį gręžimą, pagilinti ir visuomet naudoti nerūdijančiojo plieno sraigtus. Taip pat turėkite omenyje, kad stambiems ruošiniams reikia didesnio skersmens sraigtų.

Jei terasoje bus baseinas, neišsiversite be nerūdijančiojo plieno sraigtų, nes aplink jį bus gerokai daugiau ir labiau koncentruotos drėgmės.

Kad ir kokia bus terasa, nesuklysite jos statybai pasirinkę ESSVE terasinius sraigtus. Priklausomai nuo situacijos tereikia pasirinkti atšiaurioms sąlygoms pritaikytus ESSVE ESSDECK MAX, ESSVE terasinius nerūdijančiojo plieno ar CorrSeal danga dengtus sraigtus.

.

.

Pirmas klausimas:

Iš ko pagaminti ir kuo dengti terasos sraigtai?

.

.

CorrSeal danga

.

Suteikia 4  kartus geresnę apsaugą nuo korozijos nei tradicinis paviršiaus apdorojimas. Šiaurietiškame klimate statybose naudojamoms medžiagoms yra keliami aukštesni reikalavimai. Sraigtai ir tvirtinimo detalės kurios nėra nerūdijančio plieno, gali pradėti rūdyti ir prarasti savo fizikines bei estetines savybes. Norėdami pasiūlyti alternatyvą nerūdijančio plieno elementams, ištobulinome CorrSeal paviršiaus apdorojimo būdą. Toks paviršiaus apdorojimas suteikia grūdintam anglinio plieno sraigtui gerą antikorozinę apsaugą, kuri, kaip įrodyta, atlaiko šiaurietišką klimatą. 

.

.

.

.

Nerūdijančiojo plieno sraigtai

.

.

Negrūdintas plienas A2 ir A4

Siekiant išvengti rūdžių agresyvioje pagal klasifikaciją aplinkoje, terasų sistemų sraigtai iš nerūdijančio plieno yra būtinybė. Ar montuojant reikės nerūdijančio plieno detalių, siekiant didžiausios galimos naudojimo trukmės, taip pat gali nulemti konstrukcija ir medžiagų pasirinkimas. Terasų sraigtai kurie nėra iš nerūdijančio plieno arba reikiamai neapdorotu paviršiumi, gali surūdyti ir lūžti. Todėl sraigtus būtina rinktis pagal tai, kur, kaip ir iš ko montuosite terasą.

Pakrantėje, jūrinėje aplinkoje ir prieplaukose

Druska traukia drėgmę, todėl medinės grindys dėl maistinės ar techninės druskos poveikio gali išsiplėsti labiau nei kur kitur. Tai sukelia didesnį poveikį tvirtinimo elementams. Druska didina terasų sraigtų bei furnitūros korozijos riziką. Konstrukcijos pakrantėse ir konstrukcijos kurios barstomos druska, turėtų būti tvirtinamos rūgštims atspariais sraigtais, pasižyminčiais dideliu atsparumu ir korozijai, ir deformacijoms.

Terasos prie baseinų

Baseinų vanduo yra agresyvesnis nei įprastas vanduo, todėl korozija ar oksidacija vyksta greičiau. Dėl rūdžių ar oksidacijos blogiausiu atveju gali lūžti sraigtas. Baseino aplinkoje apskritai yra drėgniau, todėl atsiranda didesnis judėjimas tarp terasinių lentų ir laikančiojo karkaso. Terasų sraigtas iš nerūdijančio plieno A2 ar A4 yra atsparus korozijai ir judėjimui, todėl tinkamas medinėms grindims, nepaisant jų ploto.

Terasinių grindų plovimas

Terasos plovimop priemonėse yra chemikalų kurie pagreitina terasų sraigtų apdorotu paviršiumi irimo procesą. Poveikis nerūdijantiems sraigtams nėra toks stiprus.

Dideli medinių grindų plotai

Įrengiant didesnio ploto medines grindis, būtina tinkamai numatyti perdangos ir cokolių matmenis. Taip pat reikia atsižvelgti į terasinių lentų plotį ir išlaikyti tikslų reikiamą atstumą nuo krašto iki krašto tarp lentų. Dideliems medinių grindų plotams rekomenduojami nerūdijančio plieno terasų sraigtai.

Mediena, kuriai rekomenduojami terasų sraigtai iš nerūdijančio plieno. 

Medinės grindys iš maumedžio ar tropinės terasinės medienos - tikmedžio, IPE, ACCOYA ir pan., pasižymi didesne sukimosi jėga, judrumu ir plečiasi labiau nei įprastos terasų lentos. Anglinio plieno sraigtai negali atlaikyti tokios jėgos, todėl jie gali lūžti. Nerūdijančio plieno sraigtai A2 ir A4 yra minkštesni ir paslankesni, todėl die "priima" medienos judėjimą. Kai kurių rūšių medienai rekomenduojami A4 sraigtai. Visuomet konsultuokitės su medienos tiekėju.   

Termomediena

Dėl cheminės reakcijos su cinko danga, termo medienai rekomenduojami tik nerūdijančio plieno sraigtai.

.

.

.

.

Antras klausimas:

Kokio tipo sraigtus pasirinkti?

.

HDS - HIDDEN DECKING SYSTEM

.

Nematoma terasos tvirtinimo sistema

HDS sraigtai yra montuojami terasinės lentos šone, todėl montavimas yra nematomas. Tokia terasa sukuria prabangos ir švaros jausmą kurį sunku išgauti tradiciniais sraigtais. Dėl nematomų sraigtų galvučių lentos yra be įtrūkimų ir atplaišų kurių kitais atvejais gali atsirasti sukant tradiciniais sraigtais.

HDS yra sistema, kurią sudaro montavimo įrankis, sraigtai ir antgaliukai.

.

.

  • Puikus estetinis vaizdas, beveik nesimato sraigtų;

  • Tinka termiškai apdorotai medienai, maumedžiui;

  • Tinka įvairioje aplinkoje, taip pat pajūryje ir baseino teritorijoje;

  • Nerūdijančio plieno sraigtai A2 ir A4;

  • Išlaikomi vienodi tarpai tarp lentų;

  • Labai lengvai įrengiama.

.

ESSDECK MAX - naujieji terasos sraigtai

.

Senus gerus Torpedo Max sraigtus keičia naujieji ESSDECK MAX!

.

.

.

Naujos statybų rekomendacijos ir pakitusi medienos įvairovė veda prie terasų konstrukcijų didesnio judėjimo ir automatiškai prie didesnių jėgų kurios tiesiogiai veikia sraigtus. Tokie faktoriai labai įtakojo naujojo sraigto kūrimą.

Naujasis sraigtas turi ne tik atlaikyti pasikeitusias aplinkybes, tačiau ir atitikti vartotojo  vizijas bei lūkesčius - turėti didelę prispaudžiamąją jėgą ir nesudaryti atplaišų.

Vienas iš terasos statytojo košmarų yra "propelerio" formos lentos, kurios sukelia daug galvos skausmo montuotojui. Daugeliui terasos sraigtų trūksta prispaudimo jėgos tinkamai pritvirtinti lentas prie gulekšnių. Sprendžiant šią problemą ESSDECK MAX sraigtai turi du sriegius su skirtingais žingsniais. Apatinio sriegio žingsnis yra šiek tiek retesnis, o viršutinio sriegio - šiek tiek tankesnis, o tai suteikia optimalią prispaudimo jėgą. 

Atplaišos tai dar viena problema darant terasą. Norėdami išvengti atplaišų ESSDECK MAX turi mažą cilindro formos galvutę ir griovelius tiesiai po ja. Grioveliai ir cilindrinis dizainas prapjauna medieną ir neleidžia atsirasti atplaišoms. 

Medienos skilimas yra neatsiejama problema daugeliui terasos statytojų. Todėl ESSDECK MAX turi viršūnę kuri ne pjauna medieną, o ją sumala, kas  neleidžia drožlėms užpildyti frezos griovelio. Tai sumažina skilimo riziką. 

ESSDECK MAX su CorrSeal danga yra patobulintas plienas kaip naujiesiems ESSDRIVE konstrukciniams sraigtams. Į jį įdėta daugiau boro taip pat pasiektas optimalus kietumo (tvirtumo) balansas, kas reiškia, kad sraigtas gali atlaikyti didesnes apkrovas nenutrūkdamas.

Dėl specialios ESSDECK MAX sraigto konstrukcijos, parenkant sraigto ilgį reikia žinoti lentos storį. Sraigtas turi du skirtingo žingsnio sriegius. Pagrindinis sriegis turi pilnai įlysti į gulekšnį, o antrasis privalo likti tvirtinamoje lentoje. Viršutinio tankesnio sriegio pagalba yra sukuriama papildoma lentos prispaudimo jėga.

.

Rekomenduojami sraigtų ilgiai priklausomai nuo lentos storio:

.

Sraigto matmenys

Lentos storis

4.8x42

Iki 24mm

4.8x55

25-29mm

4.8x75

30-35mm

.

 

.

.

.

ESSVE Classic terasų sraigtai – puikiomis ypatybėmis pasižymintys standartiniai sraigtai

.

Puikiai apgalvoti ir patrauklios kainos sraigtai daugeliui atvejų. Frezinis griovelis viršūnėje leidžia lengviau įsukti, o šeši rantai apatinėje galvutės pusėje – efektyviai pagilinti sraigtą.